TUŽINA GRO(O)VE26. — 27. 7. 2019Tužina — areál Hatalisko

Sú miesta, ktorých meno málokto pozná. A tak isto sú kapely, ktoré nehrajú každý deň v rádiu. Čo sa stane, keď ich spojíme dokopy?


Ďalší ročník hudobného multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve je zameraný na alternatívnu hudobnú scénu, na žánre ako rock, blues, folk, hip-hop, experimentálnu či elektronickú hudbu. V alternatívach to už tak býva, že sa snažíte vyjadriť pocit či zážitok, ktorý sa nedá definovať jedným slovom. A ak sa pokúsite nájsť to, čím by sa to dalo vystihnúť intuitívne, budete vždy siahať iba po synonymách ako iné, špecifické, svojské či výnimočné.


Festival je dvojdňový, čiže sú k dispozícii aj sobotňajšie vstupenky. Pre skupiny kamarátov tu máme možnosť kúpiť si Skupinovú permanetku 5+1, ktorá vašej partii ušetrí dáku tú korunku. Dovolili sme si ponúknuť tzv. Podporenky, čo sú v podstate permanentky s trochu vyššou cenou, kúpov ktorých podporíte náš malý multižánrový alternatívny festivalík. ĎAKUJEME!


A naspäť k festivalu, kde bude k dispozícii stanové mestečko s parkovaním, veľa dobrého jedla, najmä domáce špeciality. Pivné dobroty od pivovaru Pernštejn potešia nejedného znalca dobrého piva. Maškrty pre vegánov, vegetariánov, ale i všetkých mäsožravcov sú povinnou výbavou asi každého festivalu, avšak u nás nebude chýbať ani čajovňa s chillout zónou a detským kútikom, v ktorom bude hodinová škôlka. Hudobný program sa bude odohrávať na dvoch pódiách. Okrem hudby čaká návštevníkov aj pestrý nehudobný program – kvíz, workshopy, Gro(o)ve market, prednes autorskej poézie, fotovýstava, fotosúťaž priamo na festivale na danú tému.


Medzi oslovenými kapelami sú známe mená aj vychádzajúce hviezdy slovenskej a zahraničnej alternatívnej scény. Predpokladáme, že program, ktorý chystáme, priláka množstvo hudobných fanúšikov, ale aj „bežných smrteľníkov“. Hudobný festival Tužina Gro(o)ve sa bude konať v obci Tužina neďaleko Prievidze. Za obcou sa nachádza prírodný areál Hatalisko prispôsobený na konanie kultúrnych podujatí. Naším cieľom je kvalitne zorganizované podujatie s príjemnou atmosférou, miesto pre ľudí plné pohody a dobrej zábavy.

Kto vystúpil na predošlých ročníkoch festivalu?


Tužina Gro(o)ve 2018


Modré Hory WWW Neurobeat + Pavel Fajt (CZ) Ventolin (CZ) Sto Múch Dunajská Vlna (CZ) Fru Fru (CZ) Mucha (CZ) Justin Lavash (UK/CZ) Woodman Jam (DE) N3O + kapela Acute Dose Zoo And Aquarium Mutanti Hledaj Východisko (CZ) Gladia Moony Blind Fiction Pokora Bufet Kráľová & Kompas


Tužina Gro(o)ve 2017


WWW + Pavel Fajt (CZ) VEC a Škrupo Gonsofus Darkness Positive Braňo Jobus ZVA 12-28 BAND Nany Hudák & SHZ Zábavná talkshow Také zo života Miloš Biháry & Jazz Funk Brothers Tomáš Gregor Rusín Čendeš Orchestra Peacock Ball The Kowal Chicks Stolen Money DJ Caggy NAADA SOUND KOMPLEX Bábkové divadlo Morgonrock


Tužina Gro(o)ve 2016


4CHS Dave Brannigan Deši (CZ) Chlapci z vesmíru Felix Jimmy Pé JUST Kaplan Bros. (CZ) Karpatské chrbáty Katarzia Korben Dallas kursk.sk (CZ) LIZZARD (FR) Mutanti hledaj východisko (CZ) Personic Vrbovskí víťazi Tomáš Gregor Vložte kočku (CZ) Yedhaki Nautika (CZ) ZVA 12-28 BAND

© 2019 Občianske združenie Groove ∣ Created by Annamária Juhásová